Příspěvky

Téma: Prázdné hnízdo a vztah s dospělými dětmi - Národní týden manželství

Webinář s klinickým psychologem Pavlem Rausem

Národní týden manželství 8.-14. února 2021

Každý rok v týdnu Valentýna (14. 2.) je Národní týden manželství příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Valentýn je synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbat nebude, stejně jako přátelství, komunikaci, odpuštění a radosti, které by v manželství neměly chybět.

Slovo otce Miloslava 5.neděle v mezidobí

Slovo otce Miloslava 4. neděle v mezidobí

| Rubrika: Aktuality

Pallotini učili online, jak se modlit s Božím slovem. Exercicie lectio divina jsou na internetu

„Je možné přečíst hodně článků a knížek o modlitbě, slyšet svědectví těch, kteří se modlí, ale přesto nezačít se modlit. Podobně hladovému je možné vyprávět o chlebě, o jeho chuti a o tom jak sytí, ale pokud mu nedáme chleba, bude to pro něj k ničemu,“ vysvětlují kněží pallotini význam osobní modlitby pro duchovní život člověka. Jednou z forem osobní modlitby je naslouchání a modlitba Božím slovem – tzv. lectio divina. Této duchovní zkušenosti učí pallotini při duchovních cvičeních. I v době pandemie našli způsob, jak ve vzdělávání této metody pokračovat. Začali exercicie vysílat online přes internet."

Slovo otce Miloslava 3. neděle v mezidobí

| Rubrika: Aktuality

Týden modliteb za jednotu křesťanů

Týden modliteb za jednotu křesťanů je výrazem touhy uskutečňovat Ježíšova slova, aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě. (Jan 17,21)

| Rubrika: Aktuality

Diecézní časopis OKNO ke stažení v pdf

Aktuální vydání diecézního zpravodaje OKNO je v tištěné podobě rozesláno do farností ostravsko-opavské diecéze. Čtenáři si jej mohou vyzvednout v kostelích dle místních možností. Pro ty, kdo se k časopisu nemohou dostat, máme možnost jej stáhnout ve formátu pdf.

| Rubrika: Aktuality

Poděkování za finanční dary na potřeby farnosti