Pomoc pro jižní Moravu

Silná bouře doprovázená tornádem zpustošila ve čtvrtek 24. června obce na Hodonínsku a Břeclavsku. Zanechala po sobě nevídanou spoušť, oběti na životech a stovky zraněných, kterým pomáhají záchranáři z celé České republiky, z Rakouska a Slovenska.

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil dnes ráno na tuto neděli 27. června 2021 mimořádnou kostelní sbírku. „Na tuto neděli 27. června 2021 vyhlašuji mimořádnou sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodní katastrofou, zvláště v oblasti jihovýchodní Moravy. Vyzývám ve farnostech také dobrovolníky, zdravotníky a všechny, kteří by mohli účinně pomoci s odstraněním následků včerejší živelné pohromy, aby se zapojili. Děkuji všem, kteří pomohou, i všem, kteří přispějí finančně. Děkuji také těm, kteří se za lidi v postižených oblastech modlí. Jsem s vámi všemi spojený v modlitbě,“ vzkazuje biskup Vojtěch Cikrle.

V naší farnosti proběhne sbírka na pomoc jižní Moravě tuto neděli 27.6.2021 při mši svaté v 9:30.

Diecézní charita Brno také vyhlásila mimořádnou sbírku na pomoc zasaženým tornádem na Hodonínsku a Břeclavsku.