TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

PO DOBU TRVÁNÍ PÁTÉHO STUPNĚ PES, SE FYZICKÉ KOLEDOVÁNÍ NEUSKUTEČNÍ!

V NAŠÍ OBCI BUDE STACIONÁRNÍ KASIČKA UMÍSTĚNA V KOSTELE.

V případě návratu do stupně čtvrtého se spustí Tříkrálová sbírky, jako v následujících letech.

Následující pokyny platí při návratu do čtvrtého stupně PES. Situace se ale mění ze dne na den, průběžně budeme přinášet aktuální informace.

PRO DÁRCE:

• Kromě tradičního koledování hledáme i alternativní cesty, jak do sbírky přispět. V současnosti jsou tyto možnosti:
  • 1. přispět do kasičky skupině koledníků
  • 2. v některých kostelích i na některých obecních úřadech jsou umístěny stacionární kasičky
  • 3. přispět je možno i bezhotovostním převodem na účet 66008822/0800, variabilní symbol pro Charitu Kopřivnice 77708009.
  • 4. v provozu je již dnes on-line pokladnička na webu trikralovasbirka.cz
  • 5. přispět je možno i přes platební bránu – tzv. QR kód (na konci článku)

Tříkrálová sbírka je významným zdrojem financování našich sociálních služeb. Za jakýkoliv dar předem děkujeme!

PRO KOLEDNÍKY:

1. termín sbírky se mimořádně prodlužuje – sbírka může probíhat od 1. 1. do 24. 1. 2021

2. vzhledem k očekávanému nižšímu zájmu je povolen nižší počet koledníků ve skupince. Dokonce může chodit i vedoucí sám, za dodržení podmínek stanovených v Zákoně o sbírkách (zapečetěná pokladnička, vyplněná průkazka, na požádání předložit OP, musí být starší 15-ti let…).

3. skupinkám se doporučuje nevstupovat do budov, omezit kontakt na minimum.

4. koledníci dostanou od charity ochranné roušky.

5. rovněž se doporučuje nezpívat, nahradit toto recitací, přáním apod.

6. koledníkům se doporučuje nekonzumovat nebalené potraviny (cukroví, buchty)

7. v letošním roce se nebude organizovat žádné hromadné žehnání pro koledníky, či jejich setkání (společné snídaně před koledou apod.)

8. poděkování pro koledníky se prozatím odkládá. V ideálním případě se může uskutečnit koncem školního roku, dle situace.

9. v případě výrazného zhoršení epidemiologické situace má diecézní ředitel právo sbírku zastavit.

Nastavená pravidla mají ochránit všechny zúčastněné, proto prosím dodržujte známá pravidla – použití roušek, desinfekce, udržování odstupů. Děkujeme!

qr_kopřivnice